Amatorska Liga Slalomowa Bydgoszcz

24 maja 2017

LDP_1552W dniu 20 maja 2017 r. odbyły się zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej I Love Rolki (w skrócie ALS) oraz darmowe warsztaty slalomowe we współudziale organzacyjnym Bydgoskiego Stowarzyszenia Rolkarzy Rollerblading School. Zawody i warsztaty odbyły się na terenie CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Amatorska Liga Slalomowa I Love Rolki powstała z myślą o osobach, które dopiero zaczęły swoja przygodę z Freestyle Slalomem lub trenują od niedawna i chciałyby sprawdzić swoje umiejętności. Zawody te cieszą się co raz większą popularnością i są doskonałą okazją do sprawdzenia i porównania swoich umiejętności z innymi zawodnikami.

Do Bydgoszczy przyjechała Ewelina Czapla, która od wielu lat należy do ścisłej czołówki zawodników freestyle slalom. Ewelina jest także szkoleniowcem Polskiego Związków Sportów Wrotkarskich a także jest sędzią zawodów Amatorskiej Ligi Slalomowej oraz sędzią z licencją World Slalom Series, jak również członkiem międzynarodowego teamu Powerslide.

Mimo, że ALS  to zawody amatorskie, to poziom zawodników, którzy przyjechali niemal z całego kraju był niezwykle wysoki, a część z nich już niedługo z sukcesami będzie statrtować w zawodach z serii World Slalom Series.

Kategorię Junior zdominowały zawodniczki z Płocka: Karolina Jagielska, Zosia Adamska, Pola Adamska, czwarte miejsce dla Oliwi Łączkowskiej z toruńskiej szkółki łyżwiarskiej i rolkowej Ice’n’Roll. Wysokie 5 i 6 miejsce dla zawodniczek Rollerblading School Pauliny Sitarek i Emilii Rybak, które dopiero od niedawna trenują slalom.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce dla bydgoskiej zawodniczki Agaty Chrin, 2 miejsce dla Sandry Juźwik (RollRunners), a trzecie miejsce dla Alicji Pawluszak (Rollerblading School), 4 miejsce dla Wiktorii Byry, a na piątym miejscu Magdalena Kuczkowska (Rollerblading School).

Pierwsza piątka w kategori mężczyzn to w kolejności: Jurij Szawłow, Damian Neumann, Wojtek Masiukiewicz,  Jacek Skorupski 5. Rafał Borucki.

W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować sponsorom zawodów:

Bladeville Specjalistyczny Sklep Rolkowy

Decathlon Bydgoszcz

Powerslide Polska

Z rolkowym pozdrowieniem

BSR Rollerblading School